Možnost výměny zboží prodloužena do 31.1.2024 na všechny objednávky!

Mioora a udržitelnost

K podnikání přistupujeme zodpovědně a s ohledem na životní prostředí. Udržitelnost u Mioory nejsou jen slova, ale konkrétní kroky, které provázejí nás i vás od výroby přes dopravu až po odeslání faktury. Zjistěte, co vše v rámci udržitelnosti děláme.

Značka Mioora a udržitelnost

Česká výroba

Nejsme anonymní značka, ale firma dvou kamarádek – Míši a Radky. Prioritou číslo jedna je nabídnout vám kvalitní produkty, zároveň však myslíme na to, z čeho a za jakých podmínek jsou vyrobeny. Koupí našeho spodního, nočního prádla a dalších kousků podporujete lokální výrobu. Produkty necestují přes půlku světa a nevznikají na velké průmyslové lince, ale šijí je české švadlenky – poctivě, ručně a za svou práci dostávají férovou odměnu.


Využití odstřižků látek

Oblečení šijeme z rychle obnovitelné bambusové látky. Při výrobě však vznikají odstřižky, které je škoda vyhodit. Proto jsme vymysleli, jak zbytky látky využít, a tvoříme z nich scrunchies – elegantní gumičky do vlasů. Cílem není zisk, takže je nabízíme téměř za cenu nákladů na ušití. Víme, gumiček není nikdy dost, proto si je u nás můžete pořídit i vy a pomoci nám tak redukovat odpad z výroby na úplné minimum.

Scrunchies látkové gumičky do vlasů

Zajímá vás, kolik odpadu omezíme šitím gumiček? Prohlédněte si srovnání. Na první hromádce jsou odstřižky, které nám zbyly po šití kalhotek. Když z nich vyrobíme gumičky do vlasů, zůstane mnohem méně odpadu, jak vidíte na druhé hromádce. Z množství odstřižků na obrázku ušijeme přibližně 40 scrunchies.

Jak šetříme přírodu díky využití odstřižků látek

Znovupoužitelné přepravní krabičky

U objednávky máte možnost zvolit si odeslání v použité krabici. Když se stane, že nám zákazníci zašlou zboží zpět na vrácení nebo výměnu, většinou je naše papírová přepravní krabička stále v hezkém stavu – pouze už není úplně nová. Pokud máme k dispozici použité krabičky, pošleme je zpět do oběhu a spolu s vámi tak šetříme přírodu. Tuto funkci najdete na konci košíku u souhlasu s obchodními podmínkami.

Krabičky vracíme zpět do oběhu

Co nejméně papíru

V dnešní digitální době už není třeba tisknout a zbytečně tak spotřebovávat papír. Vše tedy řešíme elektronicky:

  • fakturu za nákup vám zašleme na e-mail a najdete ji také ve svém účtu, pokud se u nás zaregistrujete,
  • pro vrácení, výměnu či reklamaci vyplníte online formulář.